Nie masz pomysłu na prezent świąteczny? Już masz.


Poznaj grę Dobble Kids.

Gra Dobble Kids jest naprawdę wspaniałą grą skierowaną do naszych dzieci. Jest w ten sposób dostosowana do tego, aby gracze najmłodsi samodzielnie grali. Jakby tego było mało jest to także gra na tyle elastyczna w swoich zasadach, aby także dorośli mogli do zabawy dołączyć bez żadnych problemów. Dorośli nawet mogą mieć trudności z wygraniem ze swoimi dziećmi. Zasada podstawowa gry to znalezienie w sposób jak najszybszy symbolu, które połączy obie karty. Symbol jest zawsze tylko jeden i musimy o tym pamiętać i w żadnym wypadku w to nie wątpić. Nie raz się zdarza, że w ogóle nie można go zauważyć.

Na czym konkretnie gra ta polega?

Przed każdym dzieckiem należy wyłożyć cztery karty odkryte. Przed dorosłym zaś liczbę sześciu odkrytych kart. W następnym kroku należy położyć pośrodku stołu jedną kartę odkrytą. Karty pozostałe należy odłożyć do pudełka. Można zmienić liczbę kart, które leżą przed dzieckiem. Pod uwagę powinniśmy wziąć doświadczenie w grze jak i także wiek dziecka. Gracze wszyscy grają jednocześnie. Na dany konkretnie znak najszybciej stara się znaleźć zwierze, które jest wspólne dla jednej naszej kart oraz dla karty znajdującej się pośrodku stołu. Po odnalezieniu gracz głośno musi jego nazwę wypowiedzieć. Pierwszy, któremu się to uda, odwraca kartę. Gra się toczy dalej. A kto wygrywa? Wygrywa ten, które wszystkie swoje karty odwróci.

 Zabawę można nieco utrudnić.

Zabawę można utrudnić. Dla samego utrudnienia, zwierzęta na kartach są obrócone i naprawdę mają inne rozmiary. Same w sobie karty są pełne ilustracji kolorowych oraz są okrągłe. Każda karta jest unikalna. Łączy się z pozostałymi kartami tylko jednym zwierzęciem. Gra ta ma oczywiście instrukcję. W samej instrukcji znajduje się pięć mini gier. Ta, która została opisana jest naprawdę najpopularniejsza oraz najprostsza.

 Dlaczego tą grę nasze dzieci muszą mieć?

W zasadzie bardzo łatwo jest odpowiedzieć na powyższe pytanie. Tak naprawdę to żadna inna gra nie rozrusza całego towarzystwa jak ta. Co więcej żadna gra nie jest prosta i nam daje tylko zabawy w ciągu tychże kilku minut. Sama w sobie rozgrywka jest bardzo szybka oraz także emocjonująca. Przy samym stole dużo się dzieje. Każdy coś krzyczy i chodzi o to, aby być możliwie najszybszym. Tylko tak naprawdę ta gra ma takie praktyczne oraz wygodne karty. Mocne oraz okrągłe kartoniki się świetnie sprawdzają podczas zabawy. Sprawdza się ta gra także jako przerywnik pomiędzy tytułami znacznie poważniejszymi. Polecana jest dla osób w różnym wieku. Jest to naprawdę świetny sposób na rodzinny czas.