Robison Crusoe Przygoda na przeklętej wyspie

Gry planszowe.

Zbliżają się święta, a zatem pora rozejrzeć się za prezentami, którymi obdarujemy bliskich. O ile małym dzieciom stosunkowo łatwo kupić zabawkę, która je ucieszy i zabawi, o tyle ze starszymi dziećmi jest większy problem, gdyż nie bardzo już bawią się zabawkami. Jaki prezent kupić, aby sprawił frajdę i zajął starsze dziecko na dłużej? Gra planszowa – rynek gier planszowych rozwinął się oszałamiająco i oferuje mnóstwo gier tematycznych, strategicznych, przygodowych czy nawet zręcznościowych. W sklepach internetowych aż roi się od gier do wyboru dla dzieci w każdym wieku – od prostych gier wprowadzających w świat planszowych rozgrywek, poprzez fascynujące i bardziej skomplikowane gry dla starszych dzieci i młodzieży, kończąc na grach typowo dla dorosłych – odpowiednich raczej dla ludzi powyżej lat osiemnastu.

Jednakże znamienne dla ogółu gier planszowych jest to, że są one rozrywką dla całej rodziny, mogą zaabsorbować kilka osób na wiele godzin, zacieśniają więzy i sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu.

Śladami Robinsona Crusoe.

Robinson Crusoe to bohater książki Daniela Dafoe, którego statek rozbija się na morzu, a samotny marynarz trafia na bezludną wyspę, na której spędza wiele lat w samotności, ucząc się budować podstawowe rzeczy z produktów dostępnych na wyspie, danych przez naturę. Tak samo jak książka i wszystkie filmy wyprodukowane na jej kanwie, tak i gra planszowa „Robinson Crusoe. Przygoda na przeklętej wyspie” jest niezwykłym przeżyciem i wędrówką po bezludnej wyspie razem z głównym bohaterem. Utożsamiamy się z nim, odczuwając z nim trudny, przeciwności losu i wyzwania, którym musi podołać.

Przebieg akcji.

Akcja gry dotyczy sytuacji, jaka spotyka rozbitków na wyspie bez prawie żadnych sprzętów i udogodnień cywilizacyjnych. Do ich zadań należy tworzenie przedmiotów codziennego użytku, zbudowanie szałasu do zamieszkania, palisadę chroniącą przez dzikimi zwierzętami, broń.  Zadaniem rozbitków jest przeżycie w niesprzyjającej przybyszom dżungli – wśród dzikich zwierząt i katastroficznych ulew. Jako uczestnik gry masz szansę wcielić się w rolę jednego z ocalałych członków załogi: odkrywcy, żołnierza, kucharza lub stolarza. Każdy z nich posiada pewne umiejętności, które pomogą grupie przetrwać, ważna jest współpraca – jest to gra kooperacyjna.   Zaplanuj swoje działanie i wykorzystaj atrybuty.

Akcja może potoczyć się według jednego z sześciu scenariuszy. Życie na wyspie to walka o przetrwanie, ale też niespodzianki na każdym kroku.Wyspa Robinsona kryje soje tajemnice i skarby. Odszukaj je i sprawdź, czy na pewno jesteście jedynymi mieszkańcami tajemniczej wyspy.