Superfarmer DeLux – Gra, która wciąga

    Superfarmer jest grą stworzoną przez Karola Borsuka i od wielu już lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Z okazji 25. rocznicy śmierci autora gry planszowej firma Granna postanowiła wydać specjalną jubileuszową edycję gry.

Superfarmer – gra, która zabawia pokolenia

    Superfarmer DeLux GRANNA to gra ekonomiczna z elementami uczącymi strategicznego myślenia oraz planowania. W grze udział może brać od dwóch do czterech graczy, a zasady gry są przystępne nawet dla najmłodszych graczy.

Gracze wcielają się w rolę farmerów i kolejno rzucają specjalnymi dwunastościennymi kostkami, co przekłada się na rozmnażanie i powiększanie stada.

Zwycięzcą zostaje gracz, któremu jako pierwszemu uda się zgromadzić stado złożone z co najmniej jednego królika, świni, konia, krowy oraz owcy.

Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać, gdyż w okolicy grasuje wilk i lis, których łupem mogą stać się zwierzęta z naszego stada.

    Oryginalne wydanie gry powstało w Warszawie w roku 1943 i nosiło wtedy nazwę „Hodowla zwierzątek”, jednak spłonęło podczas Powstania Warszawskiego. Za powstanie gry odpowiedzialny jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Kiedy w czasie wojny zamknięto Uniwersytet Warszawski, a Karol Borsuk został bez pracy, wpadł na pomysł stworzenia „Hodowli zwierzątek”, które znamy obecnie jako grę „Superfarmer”. Planszówka po jej wydaniu zyskała wielką popularność, którą cieszy się po dziś dzień.

Gra na długie godziny dla całej rodziny

    Gra Superfarmer DeLux GRANNA w jubileuszowej odsłonie zyskała nową szatę graficzną, która przyciąga wzrok nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. Ilustracje, za które odpowiedzialny jest Piotr Socha, nadają planszówce odświezony i nowoczesny wygląd, zachowując jednocześnie klimat z oryginalnego wydania gry.

Nowa odsłona gry zyskała również bardziej dynamiczny model rozgrywki, dzięki czemu najmłodsi z graczy nie będą się nudzić, a sama gra zyskała na atrakcyjności za sprawą dodanych do edycji DeLux figurek przedstawiających: małe psy (4 figurki) oraz duże psy (2 figurki). Ponadto figurki mają charakterystyczny zabawny, kreskówkowy wygląd i z pewnością przypadną do gustu dzieciom.

W pudełku znajdziemy:

  • 4 plansze
  • 2 dwunastościenne kostki
  • 120 żetonów z ilustracjami zwierząt: 60 królików, 24 owce, 20 świń, 12 krów, 4 konie
  • 4 figurki małych psów, 2 figurki dużych psów
  • instrukcję w języku polskim

   Fakt, że gra, która cieszy się dobrą sławą od tak wielu lat i bawi kolejne pokolenia, nie może być przypadkiem. Superfarmer DeLux GRANNA sprawia, że podczas zabawy nie ma miejsca na nudę, a od samej gry ciężko jest się oderwać. Mimo że czas gry nie należy do najniższych, bo średnio rozgrywka trwa około 40 minut do godziny, to jednak ma się ochotę na jeszcze jedną rundę.